STARY SĄCZ

Parkingi

Samochody osobowe: Stary Sącz ma dużą ilość parkingów bezpłatnych dla samochodów osobowych, znajdujących się przy drogach jednokierunkowych zlokalizowanych wokół rynku. Jednak największym i najbardziej dogodnym miejscem parkingowym jest Starosądecki Rynek, gdzie znajduje się duży parking płatny – jest on przeznaczony dla samochodów osobowych.

Autokary/Autobusy wycieczkowe: mogą zatrzymywać się w rynku jedynie na zatoczce przystanku, na czas wysiadania lub wsiadania wycieczki (do 5 min).
Parking dla autobusów znajduje się przy Park & Ride Stary Sącz przy ulicy Pod Ogrodami. Na parking z rynku należy jechać najpierw w kierunku Nowego Sącza i na rondzie skręcić w lewo na ulicę Pod Ogrodami. Parking jest położony w dogodnym miejscu i najbliżej centrum miasta (ok. 5 min)
Kolejne miejsca parkingowe  znajdują się przy ulicy Papieskiej (przy torach). Parking ten ma taką zaletę, że znajduje się pomiędzy rynkiem a Ołtarzem Papieskim. Można więc z jednego miejsca zwiedzać wszystkie najważniejsze atrakcje Starego Sącza. Trasa piesza z rynku na parking trwa ok.15 min i poprowadzona jest wzdłuż zabytkowego muru klasztornego, tuż pod Bramą Seklerską i obok cudownego źródełka św. Kingi. Tak więc sama w sobie jest już atrakcyjną i wartą przejścia. Parking ten jest bezpłatny i niestrzeżony.

Aktualności

3 Sącz Jazz Festiwal – Stary Sącz

Sącz Jazz Festiwal 14.11.2021 New Bone Quintet (PL) 20.11.2021 AMC Trio (SK) 26.11.2021 Saso Popovski Trio (MAC) 28.11.2021 Natalia Szczypuła z zespołem (PL) 04.12.2021 Przemysłam

Skip to content