STARY SĄCZ

Parkingi

Samochody osobowe: Stary Sącz ma dużą ilość parkingów bezpłatnych dla samochodów osobowych, znajdujących się przy drogach jednokierunkowych zlokalizowanych wokół rynku. Jednak największym i najbardziej dogodnym miejscem parkingowym jest Starosądecki Rynek, gdzie znajduje się duży parking płatny – jest on przeznaczony dla samochodów osobowych.

Autokary/Autobusy wycieczkowe: mogą zatrzymywać się w rynku jedynie na zatoczce przystanku, na czas wysiadania lub wsiadania wycieczki (do 5 min).
Parking dla autobusów znajduje się przy Park & Ride Stary Sącz przy ulicy Pod Ogrodami. Na parking z rynku należy jechać najpierw w kierunku Nowego Sącza i na rondzie skręcić w lewo na ulicę Pod Ogrodami. Parking jest położony w dogodnym miejscu i najbliżej centrum miasta (ok. 5 min)
Kolejne miejsca parkingowe  znajdują się przy ulicy Papieskiej (przy torach). Parking ten ma taką zaletę, że znajduje się pomiędzy rynkiem a Ołtarzem Papieskim. Można więc z jednego miejsca zwiedzać wszystkie najważniejsze atrakcje Starego Sącza. Trasa piesza z rynku na parking trwa ok.15 min i poprowadzona jest wzdłuż zabytkowego muru klasztornego, tuż pod Bramą Seklerską i obok cudownego źródełka św. Kingi. Tak więc sama w sobie jest już atrakcyjną i wartą przejścia. Parking ten jest bezpłatny i niestrzeżony.

Aktualności

Sącz Jazz Festiwal 2021

Kasia Pietrzko Trio w Kinie Sokół. Jazz na żywo 26.02.2021 godz.19:00, Kino Sokół Stary Sącz Kasia Pietrzko Trio prezentuje nową płytę zatytułowaną „Ephemeral Pleasures”, będącą

Nagroda dla Bobrowiska

Nagroda dla Bobrowiska -Nasza przestrzeń publiczna nominowana do nagrody UE w dziedzinie architektury – EU Mies der rohe award 2022 Zaprojektowana przez pracownię 55Architekci przestrzeń

Skip to content