STARY SĄCZ

Parkingi

Samochody osobowe: Stary Sącz ma dużą ilość parkingów bezpłatnych dla samochodów osobowych, znajdujących się przy drogach jednokierunkowych zlokalizowanych wokół rynku. Jednak największym i najbardziej dogodnym miejscem parkingowym jest Starosądecki Rynek, gdzie znajduje się duży parking płatny – jest on przeznaczony dla samochodów osobowych.

Autokary/Autobusy wycieczkowe: mogą zatrzymywać się w rynku jedynie na zatoczce przystanku, na czas wysiadania lub wsiadania wycieczki (do 5 min).
Parking dla autobusów znajduje się przy Park & Ride Stary Sącz przy ulicy Pod Ogrodami. Na parking z rynku należy jechać najpierw w kierunku Nowego Sącza i na rondzie skręcić w lewo na ulicę Pod Ogrodami. Parking jest położony w dogodnym miejscu i najbliżej centrum miasta (ok. 5 min)
Kolejne miejsca parkingowe  znajdują się przy ulicy Papieskiej (przy torach). Parking ten ma taką zaletę, że znajduje się pomiędzy rynkiem a Ołtarzem Papieskim. Można więc z jednego miejsca zwiedzać wszystkie najważniejsze atrakcje Starego Sącza. Trasa piesza z rynku na parking trwa ok.15 min i poprowadzona jest wzdłuż zabytkowego muru klasztornego, tuż pod Bramą Seklerską i obok cudownego źródełka św. Kingi. Tak więc sama w sobie jest już atrakcyjną i wartą przejścia. Parking ten jest bezpłatny i niestrzeżony.

Informacje dotyczące parkinów w Starym Sączu

 Darmowe parkingi w Starym Sączu znajdziecie w rynku, bądź w jednej z wielu uliczek wokół niego (zgodnie z przepisami oczywiście)
Dobrą opcją jest też pozostawienie auta na dworcu przesiadkowym (136 miejsc parkingowych) przy ul. Pod Ogrodami, obok Kina Sokół (ul. Batorego 23 ), bądź na darmowym parkingu za Urzędem Miejskim (wjazd od ul. Batorego).  

Dla zmotoryzowanych kody do wpisania w Google : Dworzec Parkuj i Jedź HJ8Q+FQ (darmowy),Rynek HJ7P+F6 (darmowy w wekeend),Parking (wjazd od ul. Batorego) HJ8J+JH (darmowy)

Komunikacja

Aktualności

44 Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej

Bez wątpienia sztuka komponowania wymaga wyobraźni. Jednak nasze popularne wizje twórców jako natchnionych geniuszów, czerpiących inspiracje ze sfer niedostępnychzwykłym śmiertelnikom, mają stosunkowo krótką historię, która

Oferta w Punkcie Informacji Turystycznej

W naszym punkcie informacji turystycznej oferujemy wszystkim zainteresowanym materiały promocyjne Starego Sącza oraz okolicy. Znajdziecie pozycje związane z Doliną Popradu, Beskidu Sądeckiego. Posiadamy bogatą ofertę

Skip to content