STARY SĄCZ

Atrakcje

Główne atrakcje Starego Sącza, to oczywiście zabytki, ale grubo pomyliłby się ten kto by na tym poprzestał!

Stary Sącz jest tak bardzo wyjątkowy przede wszystkim z względu na swe położenie.  W widłach dwu najpiękniejszych rzek górskich (Dunajec i Poprad), w „objęciach” Beskidu Sądeckiego stanowiącego wciąż jeszcze naturalną enklawę przyrodniczo-kulturową Karpat. Z Starego Sącza wszędzie jest też blisko, co sprawia, że jest to idealne miejsce na bazę wypadową w pobliskie Pieniny, Tatry, czy Słowację. Dodatkowym ogromnym atutem tego miejsca jest Kotlina Sądecka w której sercu ulokował się nasz Stary Sącz, a która słynie z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni w roku w Polsce, co zresztą ma bezpośredni wpływ na licznie występujące tutaj sadownictwo.

Stary Sącz jest więc idealnym miejscem na bazę wypadową, chociaż sam w sobie ma już bardzo dużo do zaoferowania, Kotlina Sądecka zapewnia miłe i przyjemne spędzanie czasu na rowerze lub konno, Beskidy na szlakach górskich, a rzeki i stawy zapewniają chłód w czasie upalnego lata. Miasto stawia również bardzo mocny nacisk na rozwój Kultury, organizowanych jest sporo imprez oraz festiwali, wszystko na najwyższym poziomie i z myślą o przyjezdnych gościach. Warto obserwować nasze festiwale, bo są to perełki w skali europejskiej!

Wszystkich serdecznie zapraszamy

Na skróty...

Aktualności

Park Wodny Stawy zamknięty do odwołania

W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń COVID-19 (w tym w powiecie nowosądeckim), Zespół Rekreacyjny Park Wodny „Stawy” w Starym