STARY SĄCZ

Aplikacja mobilna – Enklawa przyrodnicza Bobrowisko

Dwie malownicze rzeki: Dunajec i Poprad, a między nimi urokliwy zakątek, który zaprasza do odwiedzin. Bobrowisko, bo o nim mowa, to unikalny i różnorodny biologicznie obszar, który niedawno został oddany do dyspozycji turystów. Stary Sącz zyskał niemałą atrakcję turystyczną, dla której została także stworzona aplikacja mobilna.

Mobilny przewodnik pozwala na zapoznanie się z walorami przyrodniczymi tego niezwykłego obszaru. Znajdziemy w nim opisy roślin i zwierząt występujących na terenie Bobrowiska – króluje tu oczywiście bóbr, ale nie braknie także informacji o innych mieszkańcach: z czatowni można podejrzeć gniazda czapli i obserwować zaloty łabędzi. Bobrowisko to nie lada gratka dla miłośników przyrody, spacery wśród zieleni, przy śpiewie ptaków i kumkaniu żab każdego turystę wprawią w dobry nastrój i zapewnią relaks. Pomoże w tym z pewnością audioprzewodnik, dzięki któremu można dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia mieszkańców Bobrowiska. Lektor poprowadzi turystę po całej trasie, snując opowieści.

Ciekawostką szczególnie dla młodszych użytkowników będą quizy, dzięki którym w interesujący sposób można poznać fakty z życia zwierząt i roślin, a także dowiedzieć się co nieco o ochronie środowiska i obszarze przedstawionym w aplikacji.

Zwiedzanie uatrakcyjnia także rysunkowa mapa, na której zaznaczone zostały najważniejsze miejsca. Dzięki współrzędnym GPS z łatwością można poznać ich dokładną lokalizację.

Aplikacja działa w trybie offline, treści zostały przedstawione w trzech językach: polskim, słowackim i angielskim.

Do pobrania TUTAJ 

Aktualności

47. Festiwal Omnia Beneficia – Panopticum

Panopticum, od greckiego „pan” (wszystko) i „optikon” (widzialne), pierwotnie oznaczało miejsce pozwalające ogarnąć wszystko wzrokiem. W kulturze nowożytnej przyjęło jednak znaczenie bliższe kunstkamerze – kolekcji

1679.org starosądeckie wieczory organowe 

Repertuar: utwory z Tabulatury Jana z Lublina (ok. 1537-48)Tabulatura Jana z Lublina, powstała w Krakowie i Kraśniku, jest najobszerniejszym europejskim rękopisem muzyki organowej z pierwszej

Przejdź do treści