STARY SĄCZ

Koncertowa majówka w miasteczku z klimatem

29.04-03.05.2023 r. - Koncerty na leżakach na dziedzińcu CKIS przy ulicy Kopernika 1. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20:00

Majówkowy Pakiet Kulturalny – Posiadacze biletu na koncert mogą bezpłatnie zobaczyć wystawę w Galerii IMO w dniu koncertu między godz. 18:00 a 19:30 .

Bilety

Zapraszamy na wystawę „Sacrum -ikona-abstrakcja. Wokół Jerzego Nowosielskiego” w Galerii IMO 

Koncerty

29.04 Kuba Blokesz

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy.
„Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka – i wreszcie – w głąb samego siebie.
KUBA BLOKESZ
Ślązak mieszkający w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara.
Laureat kilkunastu festiwali piosenki.

30.04 Basia Kawa Duo

Basia Kawa – polska Vanessa Mae i Lindsey Stirling w jednym, sceniczny dynamit, niezwykle żywiołowa skrzypaczka elektryczna i wokalistka.
Jej muzyka to mieszanka pełnego pobudzającej kofeiny muzycznego balsamu dla duszy, a jej koncerty cieszą się ogromną popularnością ze względu na niesamowitą energię, różnorodność muzyczną oraz świetny kontakt z publicznością. Czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, a największą popularność przyniósł jej singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych: Violin Fire.
W programie koncertu są autorskie piosenki skrzypcowe lub wokalno-skrzypcowe oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Bovska, Sanah, Mrozu, Ed Sheeran). Podczas majówki w Starym Sączu Basia Kawa wystąpi w towarzystwie gitarzysty (gitara akustyczna).

01.05 Knedlove

Zespół KNEDLOVE jest nietuzinkowym duetem muzyczno-życiowym (niekoniecznie w tej kolejności). Zespół czerpie z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa; ale tak naprawdę po prostu grają … siebie. Działalność rozpoczęli z przytupem w 2021 roku i mają już na koncie udane występy na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą, min. Blues Maraton w Augustowie, Valašský špalíček w Czechach, czy Planet Laugarvatn na Islandii.
Skład zespołu to:
Eliza Sicińska – wokal, banjolele, gitara akustyczna, pianino;
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. Gra i śpiewa także w zespole Ornery Broad. Lubi książki i tańczenie na barze w Cafe Szafe. Nie lubi oliwek i włosów wpadających do ust, kiedy śpiewa.
Kacper Chmura – wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna;
Gitarzysta i kompozytor. Od 2017 gra i komponuje z zespołem Wielkolud. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl. Lubi oglądać zdjęcia gitar i jeść to, co gotuje Eliza. Nie lubi ryb i przegrywania w bierki.

02.05 Jacek Kleyff

Jacek Kleyff – polski bard, poeta, kompozytor i malarz, urodził się w 1947 roku w Warszawie Gdy w 1970 zakładał wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, z którym trzykrotnie wygrał Famę, był jeszcze studentem architektury. W życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną, fascynację buddyzmem, malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była i nadal jest muzyka.
Salon Niezależnych po kolejnych wygranych Famach błyskawicznie znalazł się u szczytu popularności. Kabaret był jednak szykanowany z powodu politycznego wydźwięku jego twórczości, a w 1976 roku został ostatecznie ukarany przez władze PRL zakazem występów. Jacek przeniósł się na wieś, a przerwa w regularnej działalności scenicznej trwała do roku 1986, kiedy założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zaproszona na pierwszy Przystanek Woodstock w 1995 r. od razu zdobyła „Złotego Bączka”- główną nagrodę publiczności.
Jacek Kleyff cały czas regularnie koncertuje solo oraz z zespołem. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego.
10 lat temu nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się książka „Rozmowa” będąca zapisem wywiadu rzeki z Jackiem Kleyffem, a w listopadzie 2013 do sklepów trafiła pierwsza od 14 lat, solowa płyta Jacka „Znalezienie”, na której gościnnie wystąpili m.in. Stanisław Soyka, Magda Umer, Wacław Jaszczuszyn, Jerzy „Słoma” Słomiński, Tomasz Jaskiewicz czy Ania Patynek.
W 2019 r Jacek Kleyff ze swoim solowym ale brawurowym recitalem wystąpił w Barcicach n.Popradem na festiwalu Pannonica.

03.05 Cebula &Kusion Accordion Duo

Obaj muzycy tworzący duet akordeonowy są absolwentami Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie oraz Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi. Są też laureatami wielu konkursów akordeonowych.
Paweł Kusion współpracuje z wieloma artystami. W 2016 roku wraz zespołem Motion Trio nagrał w ramach festiwalu La Folle Journee płytę „La Nature” Oprócz działalności artystycznej jest również pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, prowadząc zajęcia indywidualne z akordeonu.
Łukasz Cebula ukończył studium pedagogiczne, umożliwiające nauczanie gry na akordeonie na wszystkich stopniach edukacji artystycznej. Ma na swoim koncie kilka prawykonań utworów współczesnych kompozytorów. Pracował jako nauczyciel akordeonu w szkołach muzycznych w Tarnowie i Tuchowie, obecnie jest kapelmistrzem w zespole Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.
Artyści przedstawią muzyczną podróż przez wiele krajów, m.in. Polskę, Francję, Czechy, Argentynę czy Macedonię Północną. Posłuchać będzie można również muzyki filmowej oraz kompozycji z bajek.
W programie koncertu m.in.
Jerry Bock – Sunrise Sunset Richard Galliano – Tango pour Claude Waldemar Kazanecki – Noce i dnie Astor Piazzolla – Libertango Elton John – Can You Feel The Love TonightAlbert Vossen – Flick-Flack Wasilij Bogatyriow – Masza i Niedźwiedź Klus Badelt – Piraci z Karaibów Hubert Giraud – Pod niebem ParyżaMotion Trio – Balcan Dance

Aktualności

BIENNALE VIA CARPATIA. Salon młodej sztuki Nowej Europy

Nazwa VIA CARPATIA definiuje zasięg geograficzny biennale, ograniczony do kilkudziesięciu europejskich regionów położonych wzdłuż realnej i metaforycznej drogi biegnącej od Kłajpedy nad Bałtykiem po Saloniki

Scena teatralna przy Sokole w Starym Sączu

„Trzy światy-ich biuro” – 28.11.2023 r. godz. 17:00 „My i krasnoludki” – 07.12.2023 r. godz. 17:00 „Wielka zagadka misia uszatka” – 06.12.2023 r. godz. 17:00

5 Sącz Jazz Festiwal

5 Sącz Jazz Festiwal Stary Sącz Sącz Jazz Festival to Twój festiwal jazzowy! Kochasz Jazz, kameralne koncerty na żywo, spotkania z muzykami? Mamy Coś Dla

Kinematograf Klub Filmowy

Kinematograf Klub Filmowy – Kino Sokół Stary Sącz Kiedy : każdy czwartek Start : godz. 19:00 Gdzie: Kino Sokół Stary Sącz – Batorego 23 Bilety (Karnety) do

Magnes Turysty

Magnes turysty Magnes turysty to projekt powstały z myślą o turystach, kolekcjonerach i zbieraczach odwiedzających miasta w całej Polsce. Dzięki naszej współpracy z lokalnymi samorządami,

Skip to content