STARY SĄCZ

Koncert charytatywny w starosądeckim Sokole na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji

04.03.2023 r. godz. 18:00, Kino Sokół Stary Sącz

Koncert charytatywny w starosądeckim Sokole na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji

Pomagamy ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii
Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera spustoszyło południową Turcję i północną Syrię. Wstrząsy były odczuwalne także w sąsiednich krajach. Ponad 41 000 osób straciło życie, a kolejne dziesiątki tysięcy straciły dorobek całego życia.
Polska Akcja Humanitarna przekaże pilną pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku kataklizmu. Zespół reagowania natychmiastowego dotarł już do najmocniej poszkodowanego regionu. PAH współpracuje przy udzielaniu wsparcia z lokalnymi partnerami.
Najpilniejsze potrzeby to zapewnienie bezpiecznego, ciepłego schronienia – wielu domom grozi zawalenie, dochodzi do wielu wstrząsów wtórnych – jak i żywności czy artykułów higienicznych. Już 6 lutego PAH uruchomiła zbiórki na pah.org.pl oraz portalu siepomaga.pl, aby zebrać środki niezbędne do sfinansowania udzielenia natychmiastowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi z Turcji i Syrii. Wpłat można dokonywać również przelewem tradycyjnym (numery rachunków PAH w Alior Bank S.A. poniżej) z dopiskiem Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji/Syrii

Wpłaty w PLN: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
IBAN: PL02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
SWIFT KOD: ALBPPLPW

Na scenie starosądeckiego Sokoła wystąpi Wassim Ibrahim. Kompozytor, instrumentalista, wokalista. Pochodzi z Damaszku w Syrii, ale od 7 lat mieszka i tworzy w Krakowie.
Muzyczną przygodę rozpoczął w wieku sześciu lat, grając na flecie i lutni ale, profesjonalną karierę rozpoczął w 2012 r. jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, gdzie wykładał historię muzyki, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Viterbo, La Crosse, Wisconsin, USA i Wisconsin University, La Crosse, Wisconsin, USA. Na Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej.
Na co dzień Wassim Ibrahim współpracuje z wieloma muzykami, koncertuje od Dubaju po Kalifornię, współtworzy projekt Nasmeh z polską śpiewaczką Aleksandrą Zawłocką i meksykańskim perkusistą Tomasem Celisem Sanchezem.
Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka datków, którą w całości przekażemy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej dedykowane dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
Uwaga: Organizatorzy, współorganizatorzy, wolontariusze, obsługa techniczna i artyści nie pobierają wynagrodzenia z tytułu organizacji wydarzenia.

Aktualności

Stary Sącz blogowo.

Odkryj Beskid Sądecki Nowe i stare, wakacyjne atrakcje i nie tylko – odkryj urok Starego Sącza Plan na wypad Stary Sącz – co warto zobaczyć?

Skip to content