STARY SĄCZ

4 Sącz Jazz 2022 – Stary Sącz 06-27.11.2022

06.11.2022 - Koncert Zespołu Jah Trio

Na inaugurację czyli 6 listopada w niedzielę wystąpi JAH Trio – akustyczne trio jazzowe złożone z utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia. Zespół tworzą lider Jan Jarecki – fortepian, Michał Aftyka – kontrabas oraz Marcin Sojka – perkusja.
Trio w swojej twórczości stawia na nowoczesne brzmienie, ale przy tym nie porzuca jazzowej tradycji. Bardzo ważne dla nich są śpiewność melodii, różnorodność rytmiczna oraz rozbudowana harmonika. Wykorzystują elementy swingu, groove’u oraz szeroko
pojętej improwizacji.
JAH Trio to po prostu solidne jazzowe granie, z tematem, improwizacjami, powrotem do tematu

12.11.2022 - Koncert Zespołu O.N.E

Zespół O.N.E. wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki
współczesnej, jak i hip hopu oraz etno. Monia Muc, Pola Atmańska, Kamila Drabek i Patrycja Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

18.11.2022 - Leszek Żądło & Joachim Mencel – Cosmic Silence

Legendarny jazzman Leszek Żądło niemal pięćdziesiąt lat temu debiutował w Klubie Płytowym „Biały Kruk…” free-jazzową epopeją Inner Silence.
Każda wizyty w Polsce Leszka Żądło jest wydarzeniem, na które z utęsknieniem czekają miłośnicy jazzu.
W duecie z Joachmiem Menclem zabiorą nas w międzyplanetarną podróż specjalnym programem zatytułowanym Cosmic Silence.

20.11.2022 - Koncert Five O’Clock Orchestra

Five O’Clock Orchestra to jeden z czołowych zespołów jazzu tradycyjnego. Najprawdziwszy amerykański taneczny dixie jazz! Zespół z 50-letnią historią – założony we wrześniu 1969 roku, reaktywowany w 1999 roku.
Dwukrotne zdobycie Złotej Tarki, koncerty w kraju i za granicą, udział w festiwalach jazzowych, to tylko niektóre widoczne ślady tych rozkochanych w jazzie tradycyjnym muzyków.
Zespół nagrał 4 płyty: „Lazy River”, „Bix & Henryk”, „Suitę Nowoorleańską” oraz „Jubilee”. Na festiwalu „Old Jazz Meeting” w Iławie w roku 2009 zespół otrzymał Honorową Złotą Tarkę.
Jest teraz obok legendarnego „Old Timers” jedynym z dwóch zespołów, które to cenne trofeum otrzymały aż trzykrotnie.
Zespół tworzą: Tadeusz Erdhardt Orgielewski – kornet, Jakub Moroń – puzon, Leszek Nowotarski – saksofon, Marian Cichoń – banjo, Piotr Górka – kontrabas, Andrzej Wardęga – perkusja/śpiew.

Aktualności

Stary Sącz blogowo.

Odkryj Beskid Sądecki Nowe i stare, wakacyjne atrakcje i nie tylko – odkryj urok Starego Sącza Plan na wypad Stary Sącz – co warto zobaczyć?

Skip to content